Ara
  • Nebi Durmaz

Yunanistan'dan TÜRKİYE'ye Savaş Tehdidi

Doğu Akdeniz'deki arama ve sondaj faaliyetlerini genişletme hamlemiz Yunan'ı tedirgin etti. Yunanistan Savunma Bakanı bir açıklama yaparak; "Egemenlik haklarımızı korumak için askeri operasyon dahil elimizden geleni yaparız" şeklinde trajikomik bir açıklama yaptı.


Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre, Yunanistan Star televizyonuna konuşan Panagiotopoulos açıklamalarda bulundu, "Türkiye son zamanlarda oldukça agresif davranıyor. Yunanistan'ın genel anlamda saldırganlık eğilimi gösteren bu tür bir davranışla tek başa çıkma yönteminin, bir yandan kendi diplomatik silahını kullanmak, diğer yandan Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcı gücünü arttırmak olduğuna inanıyorum" ifadelerinde bulundu.


ASKERİ MÜDAHALEYE HAZIRIZ

Panagiotopoulos yöneltilen Yunanistan'ın askeri bir çatışmaya hazır olup olmadığı sorusuna ise "Tam olarak öyleyiz" cevabını verdi.


Panagiotopoulos, "Her türlü senaryoya hazırlanıyoruz. Elbette bu olasılıklar arasında askeri müdahale de var. Bunu yapmak istemiyoruz, ancak egemenlik haklarımızı azami derecede korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımızın anlaşılmasını sağlamak istiyoruz" açıklamalarında bulundu.


9 Eylül'ü Hatırlatırız..

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.