Ara
  • Nebi Durmaz

Trump'tan ABD'ye Seçim Tehdidi "Üzülürsünüz"

Trump, ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden’ın, ”Trump, oy çalmaya çalışacak ve seçimlerde yenilgiyi kabul etmezse, askerler onu Beyaz Saray’dan çıkaracaktır” şeklinde ki açıklamalarına yönelik olarak,Trump “Herkes, Joe Biden’ın evinin bodrum katındaki verimsiz ortamını kurduğunu ve oradan çıkmadığını çok iyi biliyor. Seçimleri kazanamazsam, hayatıma devam eder başka işler yaparım ama bu ülkemiz için üzüntü verici olur" açıklamalarında bulundu.


Haber programına açıklamalarda bulunan Donald Trump, ”Covid-19 salgını ile yaşanan mücadele kapsamının ardından normalleşmeye girdiğimiz bir süreçte, sokaklarda yağma olayları yaşadık. Valiler ve belediye başkanları güçlü adımlar atsalardı, olaylar bu şekilde üzücü noktalara gelmezdi” ifadelerini kullandı. Protestoları yakından takip ettiğini belirtirken,"Protestocuların farklı nedenleri olduğunu düşünüyorum, hatta bazıları neden orada olduklarını bile bilmiyordu ve çoğu protestocu sadece kalabalığı takip ederek sokaklara çıktı” dedi.


ABD'de polislere verilen fonların kesilmesi üzerine yapılan çağrılara karşı olduğunu söyleyen Trump; “Gerçekten şefkatli ama güçlü, güvenli polis gücü görmek istiyorum. Asla yanlış yaptıklarını görmek istemiyorum. Polisin, şüphelilerin boyunlarına baskı uygulayarak gözaltına almanın, çok masum olduğunu düşünüyorum. Çok mükemmel bir şey. Bir kişiye karşı, bir kişi müdahalede bulunuyorsa bu mantıklı, ama 2 polis tek bir zanlıyı bu şekilde gözaltına alıyorsa şekil değişiyor. Genel olarak konuşursak, buna son verilmeli. Ama polis bazen zor bir kişiyle uğraşıyorsa, bazen buna da ihtiyaç olabiliyor” dedi.


”Ben siyahlar için, gelmiş geçmiş tüm başkanlardan daha çok işler yaptım”


“ABD'de siyahların şartlarının düzeltilmesi için birçok adım attım” diyen Trump, ”Ben siyahlar için, gelmiş geçmiş tüm başkanlardan daha çok işler yaptım. Abraham Lincoln’a gelince, o iyi şeyler yaptı ama yaptıkları her zaman tartışmaya açık” şeklinde konuştu.


ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in geçen gün Washington’da ki protestolar sırasında Başkan Trump’ın arkasında yürüme ve fotoğraf karesine girmesinin yanlış olduğuna yönelik yaptığı açıklaya ise Trump, "Yapılan bu açıklamanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum. ABD ordusu ile iyi bir ilişkim var. Ordumuzu yeniden yapılandırdım. Kimsenin yapmadığını yapıp, 2.5 trilyon dolar harcadım” dedi.


Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.