Ara
  • Nebi Durmaz

Tekrardan Efendimizin Huzurunda

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kabe İmamı Şeyh Abdurrahman es-Sudeys, gerekli tedbirlerin alınmasının ardından Mescid-i Nebevi'nin bugünden itibaren kademeli olarak açılacağını belirtti.


Şeyh Sudeys, Kovid-19 nedeniyle ramazan ayında Mekke'deki Harem-i Şerif ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de teravih namazının cemaatsiz kılınacağını açıklamış, Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz Al eş-Şeyh de 17 Nisan'daki açıklamasında Kovid-19 salgını nedeniyle ramazan ayında teravih ve bayram namazının evlerde kılınacağını belirtmişti.


Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybı 458'e, vaka sayısı 81 bin 776'ya, ve iyileşenlerin sayısı ise 57 bin 13'e ulaştı.


27 Mayıs'ta koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla 31 Mayıs Pazar gününden itibaren Mekke'de "iki aşamalı normalleşme planı" uygulanacağını açıklamıştı. Açıklamalara göre 21 gün süreceği belirtilen ilk aşamada, Mekke'ye giriş çıkışlara izin verileceği ve 06.00-15.00 arasında sokağa çıkılmasına izin verileceği açıklandı.

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.