Ara
  • Nebi Durmaz

PROF. DR. FERİHA ÖZ HASTANESİ HİZMETE AÇILDI


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz hastanesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı.


İstanbul Sancaktepe'de kurulan ve yapımına 6 Nisan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlanan hastane 45 günde tamamlandı.


1008 yatak kapasitesine sahip olan hastane 125 bin metrekare alana kurulurken, 75 bin metrekarelik kapalı alanıyla hizmet verecek. Her oda istenildiğinde yoğun bakım odasına dönüştürülecek.

Aynı zamanda 500 araçlık otopark ve 16 ameliyathaneye sahip olan hastane 36'sı diyaliz ve yoğun bakım alt yapısına sahip 576 banyolu hasta yatak odası, 36'sı diyaliz hasta alt yapısına sahip 432 yoğun bakım yatağı, 36 acil müşahede yatağı, 8 triyaj, 2 CRP, 4 Tomografi, 4 MR, 2 x-ray odasına sahiptir.


ERDOĞAN ve KOCA İNCELEMELERDE BULUNDU


Hastanenin açılışından önce Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan beraber hastaneyi gezdi. Hastanenin, başta salgın olmak üzere, deprem ve diğer afetler gibi durumlarda etkin rol oynaması bekleniyor.


CUMHURBAŞKANI AÇILIŞTA KONUŞTU


Erdoğan, yapımı tamamlanan hastanenin açılışına katılarak konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlıkları şöyle;

"Koronavirüs salgınında kaybettiğimiz tüm hocalarımız ve vatandaşlarımızla birlikte Feriha Öz hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemize hizmet eden hiç kimseyi unutmayız. Bunun için buraya Prof. Dr. Feriha Öz, Yeşilköy'deki hastaneye de Prof. Dr. Murat Dilmener ismini verdik. Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun adını da Okmeydanı'ndaki şehir hastanesine verdik. Aynı şekilde Hadımköy'deki hastaneye de Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş'un ismini vererek vefamızı gösterdik."

Sağlık çalışanlarımızın her birine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu hastanenin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen Sağlık Bakanı ve ekibini, Rönesans grubunu, herkesi tebrik ediyorum. Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Erdoğan hastaneyi hizmete açmış bulundu.


Yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını dileyen Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Söz verdiğimiz gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamladığımız Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanemizi bugün hizmete alıyoruz. Ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.