Ara
  • Çiğdem Alparğu

KORONAVİRÜSE YAKALANAN TRUMP'A REMDESİVİR TEDAVİSİ UYGULANIYOR!

Koronavirüse yakalanan ve bu sabah helikopterle hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump'a korona tedavisinde etkisi kanıtlanan remdesivir isimli ilaç veriliyor.


BEYAZ SARAY DOKTORU DA DOĞRULADI


Askeri Hastanesi'ne kaldırılan Trump'ın sağlık durumuna ilişkin Beyaz Saray Doktoru Sean Conley bir açıklama yaptı. Açıklamasında Trump'a remdesivir tedavisinin ilk dozunu uyguladıklarını belirten Conley, "Walter Reed ve Johns Hopkins'ten uzmanlarla yaptığımız görüşmelerden sonra Başkan'ın Walter Reed Askeri Hastanesi'ne götürülmesini tavsiye ettim. Mutlulukla söyleyebilirim ki Başkan'ın durumu iyi ve oksijen takviyesi almaya ihtiyaç duymuyor. Remdesivir tedavisinin ilk dozunu uyguladık. Başkanın çok iyi durumda olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.


TRUMP DA AÇIKLAMA YAPTI


Bununla birlikte 74 yaşındaki ABD Başkanı sabah saatlerinde Twitter hesabından, "Durumumun iyiye gittiğini düşünüyorum. Hepinize teşekkür ederim. Sevgiler!" açıklamasını yaptı.


REMDESİVİR ETKİSİ KANITLANAN İLAÇLARIN BAŞINDA GELİYOR


ABD'li ilaç şirketi Gilead tarafından Ebola'ya karşı geliştirilen remdesivir, dexamethasone (deksametazon) ile birlikte henüz bir aşının bulunamadığı corona virüse karşı etkisi kanıtlanan ilaçların başını çekiyor. Daha önce, ABD'de ilaçla ilgili yapılan klinik çalışmalarda Covid-19 hastalarının oksijen desteğine ihtiyacı azalttığı ve hastanede kalma süresini kısaltmaya yardımcı olduğu görüldü. Gilead tarafından yapılan son açıklamada yapılan analizlerde remdesivirin ağır Covid-19 hastalarında ölüm riskini düşürdüğü belirtildi. Söz konusu ilaç Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından Mayıs ayında acil kullanım onayı aldı.Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.