Ara
  • Nebi Durmaz

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genel karar alınmadığını, Covid-19 vakalarına göre il bazında kısıtlamaların uygulanabileceğinin vurgusunu yaptı.


Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklama yapan Koca;

"Sokağa çıkma kısıtlaması daha çok özellikle en son 15 ilimizde gerçekleşmişti. İllerdeki geçişlerin kısıtlandığı durumda daha çok uyguladığımız bir durumdu. Önümüzdeki dönemde sokağa çıkma, hafta sonuyla ilgili şu an genel bir düşünce yok. Ama il bazında, illerde vakaların dağılımında bir değişiklik olursa gerektiğinde o anlamda her zaman karar almak mümkün olabilir. Bilim Kurulu'nun böyle bir önerisi oldu. Şu anda uygulanma noktasında bir önerisi olmadı. Gerektiğinde iller bazında gündeme gelebilir" açıklamalarında bulundu.


65 Yaş üzeri ve Gençlerle ilgili de açıklamarda bulundan Fahrettin Koca;


"65 yaş üstü ve gençlerimizle ilgili, en çok fedakarlık gösteren onlar oldu.

Halen sokağa çıkmada kısıtlı olan büyüklerimizin haftada 1 gün, gençlerimizin de haftada 2 gün sokağa çıkma izni bulunuyor. Düzenleme ile ilgili önümüzdeki hafta gündeme gelmiş olur. Bir düzenleme yapılması gündeme gelmiş oldu. Önümüzdeki hafta netleşmiş olur. Büyüklerimizin ve gençlerimizin fedakarlığına son vermek, 53 milyon kişinin tedbirlere uymasıyla doğru orantılıdır." Açıklamalarında bulundu.
Vatandaşlarımızın gerekli tedbirlere riayet etmeleri ve önlemlerini almaları hem kendi sağlığı hem de toplum sağlığı bakımından çok önemlidir.

Lütfen kurallara uyalım.

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.