Ara
  • Nebi Durmaz

EVİME DÖNDÜM

En son güncellendiği tarih: May 31


FB TV'ye önemli açıklamalarda bulunan Aurelio dönüş hikayesini ve korona virüs salgını ile ilgili gündemi değerlendirdi. Evine döndüğü için çok mutlu hissettiğini belirterek sözlerine başlayan Aurelio, karşılaştığı atmosferle ilgili, “Ortam mükemmel. Teknik ekip ve oyuncular bana çok destek oluyorlar, hepsine teşekkür ediyorum. Çok mutluyum. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum, sosyal medyadan çok fazla mesaj gönderiyorlar. Evime döndüğüm için mutluyum. Eski zamanda yaşadığımız mutlulukları tekrar yaşayacağız.” dedi.


Ayrıca teknik heyetin eski arkadaşları olduğu için avantajlı olduğunu belirten Aurelio Volkan Ballı, Volkan Demirel ve Kaptan Emre ile birlikte tekrar güzel şeyler yaşayacağını, onları çok sevdiğini söyledi. 2003 senesinden 2008 senesine kadar Fenerbahçe'nin formasını terleten Aurelio; '' Burada harika bir 5 yıl geçirdim bugüne kadar en mutlu olduğum kulüp hala kalbimde yaşadığım mutlulukları, şampiyonlukları, güzel anları hep sakladım. Çok çalışıp eski günleri tekrar yaşamak istiyoruz.'' sözleriyle ifade etti.

Pandemi süreciyle ilgili düşüncelerini de paylaşan Mehmet Aurelio, “Tabii ki herkes için çok zor bir dönem. Hepimiz çok üzülüyoruz çünkü çok fazla insan hayatını kaybetti. Hem futbolcular hem de teknik ekip içinde bulunduğumuz bu zor dönemden dolayı çok üzgünüz. Yapmamız gereken şey dua etmek, inançlı olmak, sağlıklı günlere tekrar kavuşabilmemiz için dua etmemiz gerekiyor.” diye konuştu. Koronavirüs salgını sonrası takımla ilgili gözlemlerini aktaran Aurelio, “Durum çok iyi. Uzun zamandır evden antrenman yapıyorlar. Kampta da çok çalışıyorlar. 12 Haziran’da lig tekrar başlayacak ve onlar daha yüksek tempoda oynayacak. Trabzonsporla Türkiye Kupası yarı finalinde oynayacağımız çok önemli bir maç var. İnşallah Türkiye Kupasında şampiyonluk yaşayacağız.” dedi.


Fenerbahçe forması giydiği Chelsea maçını ve Türkiye A Milli Takımı forması giydiği Çek Cumhuriyeti karşılaşmasını unutmadığını sözlerine ekleyen Mehmet Aurelio o karşılaşmaları şu sözlerle anlattı: “Chelsea ile oynadığımız ilk maçı hatırlıyorum. Kadıköy’de 2-1 kazandık. Her zaman hatıramdadır. Harika atmosfer vardı. Milli takımda da Çek Cumhuriyeti maçını her zaman hatırlıyorum. 2-0 geriden 3-2 çevirmiştik maçı. Çok güzel bir karşılaşmaydı, orada da harika atmosfer vardı.”


Türkiye'yi çok sevdiğini evinin burada olduğunu Türkiye'nin ikinci vatanı olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.


Yasir Baloğlu

📸yasirbaloglu

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.