Ara
  • Nebi Durmaz

CHP'li Tanju Özcan; "Ölenlerin Bir Ayağı Çukurdaydı"

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da Covid-19 Sebebiyle hayatını kaybedenlerin hasta veya yaşlılar olduğunu belirten Özcan, “Çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı. Dolayısıyla rakamları abartmaya gerek yok” açıklamasında bulundu.


ÖLENLERİN ÇOĞUNUN BİR AYAĞI ÇUKURDAYDI


Gazetecilerin, “Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden insanların defin işlerini mezarlık işleri müdürlüğü yapıyor. Kaç kişi defnedildiğine dair bir rakam paylaşabilir misiniz?” sorusuna Tanju Özcan “Son olarak bir rakam alamadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı? Yerel basında okudum 40 civarında diye. Yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. Yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” dedi.


BELKİ ÖMRÜ BİLE BİR KAÇ GÜN UZAMIŞTIR


Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlara “bir ayağı çukurdaydı” diyerek virüsten dolayı vefat eden insanlara bakışını ortaya çıkaran Tanju Özcan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Dolayısıyle bu rakamlara bakıp çok abartmamak, panik yapmak gerekmiyor bana göre. Yani ilk vefat eden teyzemiz 86 yaşında Göynüklü bir teyzemizdi. Zaten çok doğal sebeplerden de hayatını kaybetmek üzereydi. Hatta yoğun bakımda yoğun bir tedavi uygulandı kendisine. Belki ömrü bile bir kaç gün ekstra uzatıldı bu şeyden dolayı” dedi.

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.