Ara
  • Nebi Durmaz

BİR DARBE DE TRABZONSPOR'DAN

En son güncellendiği tarih: Eyl 10

Kadıköy de Fenerbahçe'nin yenilmezlik serisini 23 yıl sonra Trabzonspor da bozdu. 2020 yılı tüm dünya gibi Fenerbahçe için de kötü geçmeye devam ediyor.Kötü geçen sezonda Taraftarın yüzünü güldürebilmek ve gelecek sezona daha iyi başlamak için Ziraat Türkiye Kupasına dört elle sarılmışken bir anda ellerinden kayıp gitti.


AKILLI VE KONTROLLÜ OYUN


Trabzonspor anlaşılan dersine iyi çalışmış.İlk maçta yakaladığı skor avantajını kontrollü oyunuyla iyi değerlendirdi. Kadıköyde maçın başında gelen erken gol Trabzonspor'u bayağı rahatlattı Fenerbahçe 1-1'lik skoru yakaladıktan sonra sarı-lacivertlilerin baskı yapacağını biliyordu.Bunu avantaja dönüştürmeyi planlayan fırtınalar rakibi kendisine çekip kontra ataklarla 83'te Sörloth ile işi bitirdi. Tabi pandemi nedeniyle maçların seyircisiz oynanması Bordo-mavililer için çok büyük bir artıydı.


MAÇIN KADER AN'I


Maçın kader anı iyi oynadığı maçta ve Fenerbahçe taraftarını yıllar öncesine götüren o muhteşem golüyle 61. Dakikada Deniz Türüç'ün oyundan alınmasıydı.Fiziksel ve mental olarak çok iyiyken bir anda oyundan alınmasının maçın gidişatını etkilediğini düşünüyorum.

MAÇI İDARE ETMEK


Cüneyt Çakır ve ekibi dün akşam maçı bir an önce bitirip eve gideyim der gibiydi.Bazı kritik pozisyonlarda da etkili oldu. Fenerbahçe ve Trabzonspor'lu oyuncuların bayağı itiraz ettiği penaltı pozisyonları için VAR'a bile gitmedi.


OLMAMASI GEREKEN DAVRANIŞLAR


Maç esnasında Emre Belözoğlu ile Sörloth arasında yaşanan gerginlik pahalıya mal oldu. Bu tatsız olayda yedek kulubesinde iken kırmızı kart gören Emre oyundan atılmasaydı tıpkı hafta sonu oynanan kayserispor maçı gibi sonradan oyuna girip maçın kaderini değiştirebilirdi.Yasir Baloğlu

📸yasirbaloglu

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.