Ara
  • Nebi Durmaz

Beşiktaş - Antalyaspor Maçına Covid-19 Engeli

Beşiktaş ile karşılaşacak Antalyaspor'da çok kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle uçuş iptal edildi. Cumartesi günkü mücadelenin oynanması tehlikeye girdi.


Süper Lig'de Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek Antalyaspor'da Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması nedeniyle kafile İstanbul'a hareket edemedi.


Süper Lig'in 2. haftasında yarın İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaşacak olan Fraport TAV Antalyaspor, hazırlıklarını tamamladı. Antalyaspor'u bugün saat 15.00'de İstanbul'a götürecek uçak, tespit edilen Covid-19 vakaları sebebiyle iptal edildi. Takım Döşemealtı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'ne geri dönüş yaptı.


Testlerde hata olabileceği ifade edilirken, tüm takıma İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelecek ekip tarafından yeniden test yapılacak.


TFF NE DİYOR?


Türkiye Futbol Federasyonu'nun sağlık protokollerine göre; bir takımda maça çıkabilecek 14 sağlıklı oyuncu varsa o karşılaşma oynanabiliyor.

"Takımların A Takım Listesinde bulunan futbolculardan test sonuçlarına göre müsabakalarda görev alacak olanların sayısı 14 futbolcunun altına inmesi halinde, müsabaka oynatılmayarak TFF tarafından ileri bir tarihe ertelenir"


Tekrardan yapılan testler sonrasında Antalyaspor'un açıklaması;


Fraport TAV Antalyasporumuzun yarın Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşma öncesi dün ve bu sabah özel bir laboratuvara yaptırılan Covid-19 testlerinde bazı tutarsız sonuçlar alınmıştır. Bilahare Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Protokolü gereği Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'ne yaptırılan resmi test sonucuna göre 1 futbolcumuz ve 1 personelimizde Covid-19 bulgusuna rastlanmıştır. Gerekli izolasyon sağlanmış, önlemler alınmıştır.  Takımımız Beşiktaş maçı için planlandığı şekilde özel bir uçakla İstanbul'a hareket edecektir.  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.