Ara
  • Nebi Durmaz

36 İl Yasağa Tabi Oldu

Elazığ Valisi Çetin Oktay Yıldırım'ın yaptığı açıklama göre Elazığ genelinde maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi. Ayrıca şehir dışından gelenlerin 14 gün boyunca karantinada tutulacağı ve bu kurala uymayanlara 3 bin 150 TL para cezasıyla birlikte 15 gün daha karantina cezası verileceği açıklamalarında bulundu.


Vali Kaldırım, "Sevgili Elazığlılar sokağa çıkma yasağı sona eriyor ama tedbirlerimiz değil. İl genelinde maskesiz dışarı çıkma yasağı getirilmiştir. İl dışından gelenlere 14 gün karantina uygulanacaktır. Uymayanlara 3 bin 150 TL para ve ayrıca ek 15 gün ikametinden çıkmama cezası verilecektir" açıklamasında bulundu.


YASAK OLAN İLLER HANGİLERİ ?

Adıyaman,Afyon,Amasya,Aydın,Balıkesir,Bartın,Bolu,Burdur,Bursa,Denizli,Düzce,Elazığ,Erzurum,Gaziantep,Gümüşhane,Isparta,Iğdır,İzmir,Kahramanmaraş,Karabük,Kastamonu,Kayseri,Kocaeli,Konya,Kırklareli,Kırıkkale,Malatya,Mardin,Muğla,Rize,Sakarya,Siirt,Tunceli,

Uşak ve Zonguldak illerinde Maskesiz sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır.


Yasak bulunan illerin azalması veya çoğalması şehirlerimizde ki vaka oranlarının azalması veya çoğalması ile değişiklik gösterebilir. Vatandaşlarımızın kurallara riayet etmesini ve fiziki temastan kaçınmalarını rica ederiz.


1 yorum

Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.