Ara
  • Nebi Durmaz

15 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Yaptığı açıklamalar doğrultusunda sokağa çıkma yasağının getirilip getirilmeyeceği bir tartışma konusuydu. Fakat İç İşleri Bakanlığının Valiliklere gönderdiği genelge doğrultusunda 6 -7 haziran günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.


İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklamada, 15 ilde 5 Haziran saat 24:00 ile 7 Haziran saat 24:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Yasağın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçilerin 10:00-17:00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği belirtildi.


Sokağa çıkma yasağı öncesinde 5 Haziran Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecekler.


Yasağın ilk günü 6 Haziran Cumartesi günü; market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecekler.


Yasak Olan İllerimiz Şöyle;

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.
Vatandaşlarımızın gerekli tedbirlere riayet etmeleri ve önlemlerini almaları hem kendi sağlığı hem de toplum sağlığı bakımından çok önemlidir.

Lütfen kurallara uyalım.


Görüş, Öneri, Reklam ve İşbirliği İçin Bize Ulaşın

haberbizizde@gmail.com

©2020, haberbiziz.com kurulmuştur. Tüm Hakları Saklıdır. 

M.S.P Kuruluşudur.